Embroidered Bird and Flowers

můj příběh

Lenka Nováková Dis.

Tradičním čínské medicíně se věnuji již od roku 2005, kdy jsem začala se cvičením Taiji. O rok později jsem zahájila studium Tradiční čínské medicíny ve škole TCM Bohemia. Dalo by se řici, že studium TČM nikdy nekončí a že čím více toho vím, tím zjišťuji, kolik je toho ještě přede mnou.  Několikrát jsem absolvovala stáž v Číně na klinikách Tradiční čínské medicíny, což bylo velice zajímavé a obohacující. Obzvláště má poslední stáž, která trvala 7 týdnů mi dost ukázala. Většinu času jsme trávili na oddělení dětské Tuiny. Mohla jsem pozorovat velké pokroky, které probíhaly v průběhu intenzivní léčby. Bylo až neskutečné vidět, že například sedmiletý chlapec, který nemohl chodit, se po každodenních terapiích po pár týdnech začal sám pohybovat.

Působyla jsem jako lektor masáží Tuina u TCM Bohemia a nyní vyučuji a přednáším pro různé školy: TCM Academy, Centrum Loreto Michaely Sklářové, Institut Aromaterapie, ATOK...

   Důležitým mezníkem v mém životě bylo studium u pana profesora Baie, který svého času působyl v Praze. Vyučoval zde a praktikoval techniky Qigong tuiny.  Zde jsem pochopila, jak má cvičení Qigong úzkou souvyslost s praktikováním Tradiční čínské medicíny a jak se navzájem doplňují. Ve výuce pana profesora bylo důležité najít hloubku při cvičení (a masážích Tuina) a ne jen cvičit pro efekt.

   Stejný princip prosazuje Mistryně Zhai Jun u které jsem pokračovala ve cvičení a prohlubování svých znalostí. Absolvovala jsem u ní semináře na cvičení Taiji, Taiji s mečem, s vějířem, Umění pěstování života pod které spadá Osm kusů brokátu - pro posílení životní vitality, Yi Jin Jing pro podporu svalů a šlach, Qigong divoké husy ale i třeba základy čínské konverzace a vaření podle čínské kuchyně.

 

   V posledních letech se mé životní hodnoty trochu pozměnily, narodila se mi úžasná dcera, která mne každý den učí a aby byla rovnováha zachována, snažím se i já díky učení šířit dále, co jsem se v životě naučila.

více na mých osobních stránkách.....zde

57.jpg
"MOTTO"

"Nedělej druhým, co sám nemáš rád."

"Největší síla je v uvolnění."

Květiny